Depremde Bile Kendi Reklamını Yapmış

YAĞMUR ZEYNEP TOPRAK

Sosyal medya hesaplarında üstten bakan paylaşımlarıyla dikkat çeken Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu’nun, kibirli davranışıyla yaklaşımı iletişim faciasına dönüştü.

Tunaoğlu’nun X hesabında geçmişte yaptığı paylaşımlarda, depremde ve çocuk tacizi gibi yaşanan kritik dönemlerde bile kendisini övmesi tepki çekti.

Geçmişte tepki çeken paylaşımlarından biri şu olmuştu:

Yaptığı paylaşımda, “35 yaşında nelerin sahibi oldum” diyerek kendine övdüğü görülüyor. 2022’de 250 milyon cirosunu 4 kat daha arttırma hedefini paylaşan Tunaoğlu, yaşanan marka krizinin ardından istifa ettiğini de duyurmuştu. Ancak bu kez tartışmalar, vergi kaçakçılığı iddialarına kadar uzandı.

MİLYONLARCA DOLAR CİRO YAPTI, 40 BİN LİRA VERGİ ÖDEMİŞ

3 buçuk yılda milyonlarca dolar ciro yapıp sadece 40 bin lira vergi verdiği ortaya çıktı.

2023 yılında sosyal medyada çocuklarla ilgili taciz paylaşımlarından sonra ağlayarak bir video yayınladığı görülüyor, videonun sonlarında lütfen bizim projemizi de büyütelim diyor. Firmasının projesini çocukların yaşadığı üzücü bir durumda bile dile getirmeyi ihmal etmiyor.

Fakat bu ağlama videosunun altına yapılan yorumlar da Tunaoğlu’nun normal bir davranışta bulunmadığını söyleyen takipçilerinin yorumlarıyla dikkat çekiyor.

TAKİPÇİDEN İLGİNÇ YORUM: PSİKOLOĞA GÖZÜKMESİ LAZIM

”KAÇ KADIN BENİM YAŞADIĞIM HAYATI YAŞIYORDUR?”

2023 yılında yaptığı diğer bir paylaşımda ise Adıyaman merkezli depremlerde ruhunun olduğunu belirterek, “Bu yaşımda kaç kadın benim yaşadığım hayatı yaşıyordur çok merak ediyorum. 1000 kişiye yaklaşan personel sayım ile… 00:43’te fabrikaya acil gidiş, 01:08’de çıkış ve ruhum depremzede” diyerek paylaşım yaptığı görülüyor.

”DEPREMZEDELER ÜZERİNDEN REKLAM YAPIYORSUN”

Takipçilerinden birinin yaptığı paylaşımdaysa depremzedeler üzerinden reklamını yapıyorsun diyerek tepki verildiği görülüyor. ”Kul hakkı yiyerek fabrikalar açan depremzede vatandaşlarımız üzerinden markanın reklamını yapan ve itibarı sadece paradan ibaret olansın”.

‘DANGALAK GIDA ÜRETİCİLERİ VAR’

2023 yılında yaptığı bir paylaşımda da gıda üreticilerinin dangalak olduğuna dair paylaşım yapması dikkat çekiyor. ”Bir de bu ülkede çok dangalak GIDA üreticileri var. Lütfen aldığınız ürünleri kimin yaptığına bakınız” dediği görülüyor.

NE OLMUŞTU?

Patiswiss markasının ürettiği çikolatanın küflü çıktığına dair bir tüketiciye verdiği yanıt nedeniyle Patiswiss CEO’su Elif Aslı Yıldız Tunaoğlu, tepki almıştı. Tunaoğlu’nun, “Karşında biz ve dev Migros var” şeklindeki ifadeleri sonrasında tepkiler artmış, bunun üzerine Migros, Patiswiss ürünlerini mobil uygulamasından kaldırmıştı.

Tunaoğlu’nun tüketiciye sert ifadelerle yazdığı şu ifadeler gündeme gelmişti:

“Bu ürünler hayatta küflenmez biliyor musun? Hadi doğru diyelim. Sen bence acil şekilde evindeki nem oranına falan baya bir bakmalısın. Bir de Linkedin’de paylaşacak hiç başka içeriğinin olmaması ne acı. Haklısın pirim yapmak için bize baya ihtiyacı var herkesin. Baksana aşağıya ‘çöp’ falan yazanlara. Bizim avukatların marka Karalama, Marka değeri düşürme vs’ den neler isteyeceğinden herkes habersiz. Ayrıca! Bize böyle bir durum olsa söyler telafisini istersin! Karşında senin dev MİGROS ve biz varız. Herkes ürünün öyle arkasındaki! Haydi size kolay gelsin. Avukatlarımız iletişime geçecektir sizinle ama ben kendi işimi kendim çözmeyi severim.”

ELİF ASLI YILDIZ KİMDİR?

Elif Aslı Yıldız, Ankara’da başladığı profesyonel kariyerine elektrik elektronik mühendisi olarak adım atmış bir girişimcidir. Ancak kariyer yönünü değiştirerek, şehirdeki küçük bir pastaneyi satın alıp, burayı bir çikolata üretim merkezi haline getirdi. Elif Aslı Yıldız’ın liderliğindeki şirket, ABD, Rusya ve İngiltere başta olmak üzere, dünya genelinde birçok ülkeye ürünlerini satıyor. Lisenin başlarından itibaren her zaman el yapımı iyi kahvelerin olduğu küçük bir çikolata dükkânı açmak istediğini dile getirmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir